42. „Święto Wiosny”

42. „Święto Wiosny” , które odbędzie się 13 kwietnia 2019r. w Parku Etnograficznym nad Węgorapą przy Muzeum w Węgorzewie. Rozpoczęcie wydarzenia od godziny 10.00. Wstęp wolny.

Program wydarzenia:

• Kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej od godz. 10.00.
  • Otwarcie wystawy „Od tkaniny do rośliny” godz. 10.00
  • Występy zespołów z wielkanocnymi widowiskami obrzędowymi i pieśniami wielkopostnymi godz. 11.00 – 13.00

Wystąpią: Zespół śpiewaczy "Stradunianki" ze Stradun - Widowisko obrzędowe pt. Od Popielca do Płópościa, Zespół śpiewaczy „Zaciszuki” z Węgorzewa - Pieśni Wielkopostne, Zespół śpiewaczy „Orzyszanki” z Orzysza - Widowisko obrzędowe pt. Wielka Sobota, Zespół śpiewaczy „Prząśniczki” z Kowal Oleckich - Widowisko obrzędowe pt. Śniadanie Wielkanocne, Zespół śpiewaczy „Zielona Dąbrowa” z Nowej Wsi Ełckiej - Widowisko obrzędowe pt.Pierwszy dzień Wielkanocy.

• Warsztaty malowania jajek metodą tradycyjną w godz. 11.00-13.00
  • Warsztaty wykonywana tradycyjnej palmy w godz. 11.00-13.00