Ognisko afrykańskiego pomoru świń w gospodarstwach na terenie Gminy Giżycko – miejscowość Pieczonki

Szanowni Państwo,

Ogniska afrykańskiego pomoru świń w gospodarstwach na terenie Gminy Giżycko – miejscowość Pieczonki.

W załączeniu przedstawiamy Rozporządzenie Nr 3 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 21 maja  2019 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń w miejscowości Pieczonki na terenie gminy Giżycko.

Obszar zagrożony wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń sięgający 7 kilometrów poza obszar zapowietrzony w gminie Pozezdrze: Harsz, Kolonia Pozezdrze, Pieczarki, Pozezdrze, Przerwanki, Sapieniec, Wizental, Wyłudy.

W obszarze zagrożonym:

zakazuje się:

1 ) wywożenia świń oraz materiału biologicznego świń z gospodarstw , bez zgody właściwych PLW ;

2) transportu świń po drogach publicznych lub prywatnych, z wyłączeniem dróg w gospodarstwach, bez zgody właściwych powiatowych lekarzy weterynarii ;

3) organizowania targów,  wystaw zwierząt oraz odłowów zwierząt łownych.

Opublikowano: 21 maja 2019 11:38

Załączniki:

rozporzadzenie_nr_3_wojewody_wm_z_dnia_21_maja_2019_r_w_sprawie_zarzadzenia_srodkow_zwiazanych_z_wystapieniem_afrykanskiego_pomoru_swin_na_terenie_gminy_gizycko.pdf [2.21 MB]