MCZ - Szpital Powiatowy w Węgorzewie najlepszy w rankingu Liderów Zarządzania

Mazurskiego Centrum Zdrowia – Szpital Powiatowy w Węgorzewie, zwyciężył w rankingu lecznic z kontraktem do 29 mln zł. Placówka, która dwa lata temu nie weszła nawet do pierwszej dwudziestkipiątki, od siedmiu lat zamyka rok z niewielkim zyskiem.

Podczas uroczystego wręczenia statuetek Dyrektor MCZ Szpital Powiatowy w Węgorzewie  pani Katarzyna Kopiczko skomentowała ten sukces następujacymi słowami :

"Zawdzięczamy to ciężkiej pracy ludzi, którzy dokładnie analizowali wszelkie wydatki. Nie mogliśmy sobie pozwolić na szybki rozwój ani podwyższać wynagrodzenia. Ubolewam nad tym, że za tak oddaną i ciężką pracę nie mogłam godnie wynagradzać moich pracowników – wspomina dyrektor Kopiczko. Możliwości poprawy sytuacji upatrywała w poszerzeniu usług medycznych. – Kierunkiem rozwoju okazała się rehabilitacja. W 2013 r. pozyskaliśmy dodatkowy kontrakt dla 15-łóżkowego ośrodka rehabilitacji dziennej, a rok później na kolejne 15 łóżek. W 2015 r. bezskutecznie staraliśmy się o uruchomienie oddziału rehabilitacji neurologicznej. 15 łóżek udało nam się zakontraktować dopiero po dwóch latach, w ostatnim kwartale 2017 r. – opowiada Katarzyna Kopiczko.

Na początku tego roku szpital przeszedł kolejną zmianę – 20-łóżkowy oddział detoksykacyjny zlikwidowano na rzecz dodatkowych 15 łóżek oddziału rehabilitacji neurologicznej, czego udało się dokonać, zachowując poziom finansowy umowy psychiatrycznej. – A od kwietnia szpital jako podwykonawca lidera konsorcjum województwa warmińsko-mazurskiego świadczy usługi w ramach zespołów ratownictwa medycznego w Węgorzewie i Baniach Mazurskich, dzięki czemu w tym roku przychody wzrosły o 2 mln zł – mówi dyrektor Kopiczko. Uważa, że aby odnieść sukces, trzeba zmobilizować się do działania i ciężko pracować. – Dodatkowe cechy sukcesu to cierpliwość, wytrwałość i poszanowanie współpracowników, z którymi pracujemy na co dzień. W dzisiejszych czasach bardzo trudno zarządzać szpitalem. Ciągła zmiana rozporządzeń, stawiająca wymagania przy braku dodatkowego finansowania, nie wróży nic dobrego. Żal mi ludzi, którzy tak ciężko pracują i nie mogą otrzymywać godnego wynagrodzenia za swoją pracę. Jak każdy dyrektor staram się motywować ich dobrym słowem, a w miarę możliwości finansowych także premią – podsumowuje dyrektor najlepiej zarządzanej placówki z kontraktem poniżej 29 mln zł. "

Skladamy serdeczne gratulacje Pani Dyrektor !

Opublikowano: 23 maja 2019 16:19