VI Międzynarodowy Spływ Kajakowy Węgorapa- Angrapa 2019

VI Międzynarodowy Spływ Kajakowy Węgorapa- Angrapa 2019, rozpoczął się 14 czerwca br. w miejscowości Przerwanki- śluza na rzece Sapinie. Organizatorem wydarzenia był Samorząd Powiatu Węgorzewskiego oraz Ozierskiego i Czerniachowskiego Miejskiego Okręgu (Obwód Kaliningradzki FR). Dzień przepełniony był niesamowitą dawką wrażeń i emocji, zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy w godzinach wieczornych dopłynęli do Międzyszkolnego Ośrodka Sportowo- Szkoleniowego „Omega” w Stręgielku nad jez. Stręgiel, gdzie zapewniona została kolacja wraz z noclegiem.

W sobotę rano, po śniadaniu nastąpił przejazd do Mieduniszek na rzekę Węgorapę. Tutaj odbyła się odprawa graniczna i celna przeprowadzona przez służby polskie i rosyjskie. Około godziny 10.00 rozpoczął się spływ na rzece Angrapie, który zakończył się w Oziersku (Obwód Kaliningradzki FR) w parku Zariecznyj. Uczestników spływu przywitała delegacja Samorządu Ozierskiego. W parku- hotelu „ANGIEL” także zapewniony został nocleg. W niedzielę rano uczestnicy spływu wyjechali na wycieczkę do Ozierska, gdzie zwiedzili zamek oraz ruiny murów granicznych.

Spływ kajakowy zakończył się pomyślnie, a uczestnicy wracali do domów z niesamowitymi wspomnieniami, myśląc już o kolejnym spływie w przyszłym roku.

Opublikowano: 18 czerwca 2019 11:51