"Sękacz i spółka"

W najbliższą sobotę, 6 lipca 2019 r., od godz. 12.00 do 18.00 zapraszamy do naszego skansenu na imprezę "Sękacz i spółka". Wśród regionalnych potraw i rękodzieła "pierwsze skrzypce będzie grał" SĘKACZ.

W godz. 13.00-15.00 odbędzie się konkurs na najsmaczniejsze ciasto tego typu! Będzie trzystu jurorów, którymi staną się i duzi, i mali, i węgorzewianie, i turyści, ci którzy pojawią się w naszym skansenie. Jurorzy nieodpłatnie kosztować będą zestawów kawałków sękaczy, przygotowanych przez osoby i firmy biorące udział w konkursie. Każdy z jurorów odda jeden głos na ciasto, które najbardziej mu smakowało ("próbki" będą anonimowe, opatrzone zostaną tylko numerami). Wygra ten sękacz, który zgromadzi najwięcej głosów.

Konkurs będzie trwał do "wyczerpania" puli 300 porcji konkursowych, ale oczywiście będzie można także kupić ciasta w całości. Odbędzie się również pokaz pieczenia sękacza.

Ważnym punktem imprezy będzie wykład prof. Jarosława Dumanowskiego z Torunia, który omówi genezę i dzieje sękaczy! Takiego przedstawienia tematu jeszcze nie było! Początek o godz. 14.00. [prof. Dumanowski jest m.in. twórcą strony: https://www.facebook.com/kuchniastaropolska/].

WSTĘP WOLNY!

Opublikowano: 05 lipca 2019 09:27