TRZY MEDALE DLA WĘGORZEWA NA MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

(link otworzy duże zdjęcie)

Niesamowity wyczyn węgorzewskich lekkoatletek Klaudi Nazarowicz i Izabeli Mendyk - wychowanek trenera LA,  Krystiana Palucha.

Relacja z Mistrzostw  Polski Juniorów U – 20 przekazana przez  trenera LA Krystiana Palucha :

" Klaudia, startująca w dniach 3-5 lipca w Raciborzu na Mistrzostwach Polski Juniorów U – 20 zdobyła pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyni Polski w trójskoku z wynikiem 12,36 m . Dzień wcześniej Klaudia startowała w skoku w dal i pierwszy raz w życiu przekroczyła magiczną barierę sześciu metrów, zdobywając z wynikiem 6,01 m tytuł wicemistrzowski. Koniecznie trzeba dodać że Klaudia dopiero od miesiąca tak poważniej zajęła się trójskokiem i był to Jej dopiero trzeci , oficjalny występ w tej konkurencji. Klaudia była jedną z niewielu zawodniczek, której udało się zdobyć na jednych zawodach tytuł mistrza i wicemistrza Polski.

Natomiast starsza, Iza Mendyk, startowała w dniach 29-30 czerwca w Lublinie na Mistrzostwach Polski U – 23 i tam zdobyła brązowy medal w rzucie dyskiem, poprawiając swój rekord życiowy, który od tych zawodów wynosi 45,29 m. Tak więc po czterech latach posuchy w tej konkurencji, wraca nasza zawodniczka z medalem Mistrzostw Polski. Osobne podziękowania należą się współpracującemu z Izą trenerowi Mirosławowi Piątkowi, który w czasie studiów Izy na AWF Gdańsk szkoli nasza zawodniczkę.

Takiego sukcesu naszych sportowców nie było w naszej historii. W klasyfikacji medalowej, UKS „Sokół” Węgorzewo na ponad 170 klubów , uplasował się na 12 tej pozycji.

Ogromnie dziękujemy Urzędowi Miasta Węgorzewo za wsparcie finansowe.