Wizyta gości z miast partnerskich w związku z Dniami Węgorzewa 2019

Na zaproszenie Burmistrza Węgorzewa Krzysztofa Kołaszewskiego  i Starosty Węgorzewskiego Marzenny Supranowicz, na Dni Węgorzewa organizowane w dniach 19-21 lipca br.  przybyli goście  z naszych  miast partnerskich tj. Czerniachowska ( Obwód Kaliningradzki FR) na czele z Szefem Czerniachowskiego Miejskiego Okręgu panem  Olegiem Łucukiem  i Honorowym Obywatelem Węgorzewa panią Tamarą Szacką;  z Jaworowa ( Ukraina) pod kierownictwem pani Natalii Terenovey oraz  Niemenczyna ( Rejon Wileński Litwa), której przewodził pan Edward Puncewicz.

Program artystyczny tegorocznych  Dni Węgorzewa (448 jubileusz miasta) był bardzo różnorodny i  na pewno spełniał oczekiwania  mieszkańców  i gości, którzy w okresie wakacji odwiedzają Wielkie Jeziora Mazurskie, w tym powiat węgorzewski. Samorząd Gminy Węgorzewo i Powiatu Węgorzewskiego przygotował gościom z miast partnerskich, w tym Polonii z Czerniachowska, którą reprezentowała osobiście pani Irina Korol – Prezes Polonii kaliningradzkiej,  sporo ciekawych atrakcji min. w piątek prezentację odnowionej  piramidy w Rapie, (grobowiec pruskiej rodziny von Fahrenheid) , w sobotę rejs statkiem z Węgorzewa do Wilkas, i w niedzielę udział w  wydarzeniu Aktywne Lato z Radiem ZET   odbywającym  się w Węgorzewie przy Ekomarinie. W niedzielę goście z Czerniachowska – Polonia oraz z Jaworowa uczestniczyli również w XVIII Ogólnopolskim Czempionacie Koni Zimnokrwistych w Stadninie Ogierów w Kętrzynie.  Również program artystyczny podczas Dni Węgorzewa zapewnił mieszkańcom i zaproszonym gościom wiele niezwykłych doznań min. piątkowe koncerty  na Placu Wolności w Węgorzewie zespołu FARBEN LEHRE i DJ MATT5KI oraz koncert ANI WYSZKONI w wieczór sobotni.

Koordynację całej wizyty, w tym program i poszczególne wydarzenia, w których uczestniczyli goście z zaproszonych miast partnerskich zapewniły dwie Barbary tj.  z ramienia  Miasta i Gminy Węgorzewo Barbara Białobrzeska – Główny specjalista ds. promocji. Natomiast z ramienia Powiatu Węgorzewskiego Barbara Dawcewicz – Pełnomocnik Starosty ds. promocji i współpracy zagranicznej.

Rangę całego wydarzenia oraz uroczystej kolacji podniosła swoją obecnością pani Jolanta Piotrowska – Członek Zarządu Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Opublikowano: 22 lipca 2019 12:37