42. Międzynarodowy Jarmark Folkloru

W dniach 3-4.08.2019 r., w Węgorzewie odbędzie się 42.Międzynarodowy Jarmark Folkloru pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Laureat konkursu na „Najlepszy Produkt i Usługę Warmii i Mazur”. Jarmark otrzymał prawo do posługiwania się znakiem jakości „Produkt Warmia Mazury”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest podtrzymanie i kontynuacja charakterystycznych regionalnych i etnicznych cech kultury ludowej oraz zwrócenie uwagi na najcenniejsze jej elementy – tradycyjne i współczesne przy jednoczesnym promowaniu dziedzictwa kulturowego województwa warmińsko-mazurskiego Przegląd artystów, oceniony przez wykwalifikowanych i doświadczonych członków jury, wyłania zespoły i solistów z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy będą reprezentowali Region na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą w 2020 r.

Przez 2 dni odbywać się będzie kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej. Ponad 230 wystawców z Polski i za granicy  zaprezentuje swoje wyroby.  Podczas imprezy odbywają się  pokazy rzemiosł tradycyjnych m.in.: kowalstwa, plecionkarstwa, tkania na krosnach, toczenia na kole garncarskim, przędzenia na kołowrotku i innych.

Miejsce przedsięwzięcia: Muzeum Kultury Ludowej oraz Plac Wolności w Węgorzewie.

Opublikowano: 24 lipca 2019 10:09

Załączniki: