Barwne Dni Ozierska - Partnera Powiatu Węgorzewskiego z Obwodu Kaliningradzkiego

Delegacja Powiatu Węgorzewskiego w składzie : Przewodnicząca Rady Powiatu Halina Faj, Skarbnik Powiatu Dorota Sakowska, Pełnomocnik Starosty ds. promocji, kontaktów zagranicznych  i sportu Barbara Dawcewicz oraz Członek Zarządu i  Radny Rady Powiatu w Węgorzewie   Andrzej Kruk,  wspólnie z partnerami z obwodu kaliningradzkiego FR , Polski i Litwy, 31 sierpnia br. świętowała Dni Ozierska – doroczne obchody powiązane  z uroczystym wręczeniem upominków, nagród i wyróżnień osobom szczególnie zaangażowanym  w rozwój miasta,  jubilatom za długoletnie pożycie małżeńskie, nowonarodzonym obywatelom Ozierska, przedsiębiorcom, nauczycielom  i kombatantom.

Szczególnie barwnym wydarzeniem były występy zespołów dziecięcych, młodzieżowych
i ludowych  promujących kulturę swojego regionu , w tym śpiew, taniec i piękne kolorowe stroje ludowe.

Gospodarzami tegorocznego święta byli Władysław Nikonorov – Szef Ozierskiego Miejskiego Okręgu oraz Natalia Strogonowa p.o. Szefa Administracji Ozierskiego Miejskiego Okręgu. Gościem honorowym tegorocznych obchodów miasta Ozierska  była Minister  Rolnictwa  Natalia Jewgienijewna Szewcowa. W najbliższych dniach tj. 8 września br. w Ozierskim Miejskim Okręgu odbędą się wybory do rady, a następnie zostanie ogłoszony konkurs na szefa administracji.

Członkowie delegacji z Węgorzewa w drodze powrotnej odwiedzili niezwykle  interesującą pod względem wielkości ale też architektury  stadninę koni w Uszakowie, której właścicielką jest  pani Jelena Baturina małżonka byłego Mera Moskwy Jurija Łużkowa.

Opublikowano: 02 września 2019 14:04