11. Mazurski Pułk Artylerii w Węgorzewie 3 września obchodził swoje święto

3 września 2019 r.,11 Mazurski Pułk Artylerii obchodził swoje święto. Jednostka swój rodowód wywodzi z formacji artyleryjskich Wojska Polskiego.

Podczas całego wydarzenia odbyła się prezentacja musztry, ciężkiego sprzętu wojskowego, karabinów, a nawet pokaz motocyklowy.

W programie całego spotkania zaplanowano także wręczenie odznaczeń i pamiątkowych medali. Podpisano także oficjalny dokument potwierdzający pomniejszenie pułku- poprzez wyłączenie z niego 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej.

W czasie uroczystości na terenie jednostki została odsłonięta tablica pamiątkowa generała broni Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie smoleńskiej. W całej uroczystości udział wzięli: Starosta Marzenna Supranowicz oraz Wicestarosta Mariusz Fatyga.

Opublikowano: 05 września 2019 13:47