Podpisanie umów o dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

W dniu 11 września 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie gościł Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. Celem wizyty było podpisanie umów o dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych przez władze Powiatu Węgorzewskiego, Gminę Węgorzewo oraz Gminę Budry. Powiat Węgorzewski, reprezentowany przez Starostę Węgorzewskiego Marzennę Supranowicz, Wicestarostę Mariusza Fatygę przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Doroty Sakowskiej podpisał umowy o dofinansowanie dwóch zadań pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1750N na odcinku od miejscowości Stręgiel do miejscowości Kuty” (odcinek II i III) oraz „Przebudowa drogi powiatowej nr 1598N od miejscowości Brzozowo do miejscowości Prynowo”. Zadania otrzymały dofinansowanie w wysokości do 60% kosztów kwalifikowanych.  Długość odcinka drogi nr 1750N objętego zadaniem - 3,499 km, długość przebudowywanego odcinka drogi  nr 1598N – 4,724 km. Powiat Węgorzewski rozpoczął procedurę przetargową wyboru wykonawcy ww. inwestycji drogowych. Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych związanych z przebudową dróg – październik br.

Opublikowano: 12 września 2019 08:09