Spotkanie w sprawie ustalenia terminarza zawodów szkolnych na 2019/2020

W Starostwie Powiatowym w Węgorzewie, 11 września br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami szkół z powiatu węgorzewskiego (9 nauczycieli zgodnie z listą obecności) celem ustalenia terminarza zawodów szkolnych na rok szkolny 2019/2020.

Mistrzostwa Powiatu realizowane są zgodnie z Kalendarzem i Regulaminem zawodów szkolnych ustalanym w każdym roku przez Warmińsko- Mazurski Szkolny Związek Sportowy
w Olsztynie.

W roku szkolnym 2019/2020 odbędą się IGRZYSKA DZECI (roczniki 2007 i młodsi), IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (roczniki 2005-2006) oraz LICEALIADA (roczniki 2000 i młodsi).

Samorząd Powiatu pokrywa koszty organizacji wszystkich zawodów, funduje puchary, medale, dyplomy oraz wodę i owoce. Poza tym zatrudnia i pokrywa wynagrodzenia opieki medycznej i sędziów (jeśli zachodzi taka potrzeba). Drużyny i zawodnicy, którzy zajmują dwa pierwsze miejsca na Mistrzostwach Powiatu uczestniczą w zawodach wyższej rangi tj. rejonowych, wojewódzkich, regionalnych i krajowych. Koszty dojazdu na w/w zawody w 50% pokrywa Samorząd Powiatu Węgorzewskiego.

Pierwszymi zawodami o Mistrzostwo Powiatu będą rozgrywki piłki nożnej chłopców dla roczników 2005-2006. Zawody zorganizowane zostaną 19 września br. w SP Nr 1 w Węgorzewie (dawne Gimnazjum).

Z ramienia Starostwa Powiatowego w Węgorzewie m.in. zadaniami sport, rekreacji i turystki zajmuje się Pełnomocnik Starosty ds. promocji i kontaktów zagranicznych Barbara Dawcewicz, tel. kom. 663 745 828; tel. (87) 427 76 60; e- mail: promocja@powiatwegorzewski.pl.

Opublikowano: 12 września 2019 09:05