INTEGRACYJNY TURNIEJ BOCCI O PUCHAR WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO ZRZESZENIA LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH

22 września 2019 roku w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Węgorzewie odbył się w tym roku drugi Integracyjny Turniej Bocci pod patronatem Starosty Powiatu Węgorzewskiego. W rozgrywkach udział wzięło 15 drużyn i 10 par. W zawodach startowały osoby w różnym wieku, najmłodszą uczestniczką była Daria (4,5 roku) i było wiele osób "trochę starszych" reprezentujących Uniwersytety Trzeciego Wieku i Domy Pomocy Społecznej. Poza osobami sprawnymi fizycznie, dużo było osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Była pełna integracja. W całych zawodach rozegrano 59 meczy cztero-rundowych.

Wyniki:
W kategorii "drużyn":
1 miejsce - Uniwersytet Trzeciego Wieku Giżycko
2 miejsce - Ełcki Uniwersytet Trzeciego Wieku
3 miejsce - Dom Pomocy Społecznej "Zacisze" Kowale Oleckie

Kategoria "par":
1 miejsce: Amators Pozezdrze
2 miejsce: Cierniaki
3 miejsce: Ełcki Uniwersytet Trzeciego Wieku

III Turniej Bocci w tym roku planowany jest w dniach obchodów 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Opublikowano: 25 września 2019 12:27