Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Mieszanych Sztafetowych Biegach Przełajowych

Zgodnie z ustalonym kalendarzem zawodów na rok szkolny 2019/2020, Szkoła Podstawowa w Pozezdrzu została gospodarzem Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego. W/w wydarzenie odbyło się 24 września 2019 r. na ORLIKU  w Pozezdrzu. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z SP Nr 1 i SP Nr 2 w Węgorzewie oraz SP Pozezdrze. Mistrzostwa otworzyła pani Barbara Dawcewicz – Pełnomocnik Starosty ds. promocji, kontaktów zagranicznych i sportu oraz pan Dariusz Domański, który podczas zawodów był sędzią głównym.

Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci (roczniki 2007 i młodsi) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2006). Za trzy pierwsze miejsca zawodnicy nagrodzeni zostali medalami, natomiast drużyny otrzymały puchary. Nagrody wręczone zostały przez panią Barbarę Dawcewicz oraz nauczycieli WF. Nagrody oraz wodę mineralną wraz z słodkim poczęstunkiem dla wszystkich zawodników ufundowało Starostwo Powiatowe w Węgorzewie.

Mistrzostwa Powiatu są dla zawodników czasem, w którym mogą wykazać się swoimi umiejętnościami i zdobyć większe doświadczenie w obszarze całego sportu. Dzięki rozgrywanym zawodom na szczeblu powiatu najlepsi zawodnicy maja szansę do zakwalifikowania się na zawody wyższej rangi. Z ramienia powiatu istnieje możliwość dofinansowania takiego wyjazdu w wysokości 50% poniesionych kosztów. Jest to szansa na rozwój dzieci i wysokie osiągnięcia naszych szkół.

Dzisiejszy dzień był bardzo emocjonujący, zawodnicy byli niesamowicie zaangażowani w walkę o miejsce na podium.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego ukształtowały się w następujący sposób:

IGRZYSKA DZIECI

I miejsce – SP 2  Węgorzewo