IV miejsce Powiatu Węgorzewskiego w Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Samorządowych.

Reprezentacja Powiatu Węgorzewskiego wzięła udział w Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Samorządowych „O Puchar Marszałka Województwa”, które odbyły się 28 września 2019 roku w Kurzętniku. W igrzyskach uczestniczyło 9 ekip samorządowych naszego województwa. Igrzyska otworzył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. W programie igrzysk były 24 konkurencje, z czego kilkanaście dla osób czynnie uprawiających lekką atletykę oraz pozostałe tzw. rekreacyjne. Najbardziej widowiskową konkurencją było przeciąganie liny. Na czele każdej reprezentacji samorządowej występował wójt lub jego zastępca. „Szefem” naszej ekipy był Wicestarosta Mariusz Fatyga. W składzie naszej reprezentacji znaleźli się mieszkańcy gminy: Węgorzewo i Pozezdrze. Powiat Węgorzewski pierwszy raz brał udział w takich Igrzyskach. Zgromadziliśmy 284 punkty i ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce. Pierwsze miejsce z 334 punktami zajęła Gmina Ostróda; drugie z 327 pkt. – Gmina Lubawa, zaś trzecie z 305 pkt. Gmina Iława. W czterech konkurencjach zdobyliśmy złote medale. Dwa zdobyła Klaudia Nazarowicz (bieg na 60 metrów i w skoku dal). Muczyń Piotr wygrał konkurencje w pchnięciu kulą  oraz Zdzisław Brzozowski w kategorii kadry kierowniczej (jako przedstawiciel organizacji sportowej). W pięciu konkurencjach zdobyliśmy srebrne medale. Drugie miejsca zajęli: Cezary Czura (w biegu na 100 metrów); Kornelia Trościenko (w biegu na 400 metrów); Bartosz Walnicki (w biegu na 800 metrów); Krystian Denes (w skoku w dal) oraz drużyna piłkarzy (w składzie: Andrzej Kumor; Mateusz Markiewicz; Kamil Zajnowski; Michał Stawiarski; Przemysław Klimko; Cezary Czura i Zbigniew Pik). W dwóch konkurencjach zdobyliśmy brązowe medale: Alicja Pieciun w kategorii kadry kierowniczej (sołtys) i Kornelia Trościenko w biegu przełajowym na 1000 metrów. Oliwia Borysieńka zajęła czwarte miejsce w pchnięciu kulą kobiet. Piąte miejsca zajęli: Justyna Pipir w kategorii kadry kierowniczej (pracownik urzędu powiatowego); Bartosz Walnicki (w biegu przełajowym  na 1500 metrów) i Michał Stawiarski (rowerowy tor przeszkód - pumptrack). Szóste miejsce zajęła Oliwia Borysieńka (rowerowy tor przeszkód - pumptrack) oraz drużyna w przeciąganiu liny (Katarzyna Pawłowicz; Janina Grochocka; Dawid Świrski; Piotr Muczyń i Dariusz Grochocki). Siódme miejsce zajął Świrski Dawid (wyciskanie odważników o wadze 17,5 kg w wadze powyżej 75 kg wagi). Ósme miejsca zajęli: w kategorii kadry kierowniczej - Krystian Paluch (radny powiatowy) i Krzysztof Karpiński (pracownik urzędu powiatowego); Bartosz Walnicki (wyciskanie odważników o wadze 17,5 kg w wadze poniżej 75 kg wagi); drużyna seniorów w czwórboju (Janina i Stanisław Borysiewicz  oraz Krystyna i Emil Grunwald). Dziewiąte miejsce zajęli: Matriusz Fatyga w kategorii  kadry kierowniczej (wójt/starosta) i w konkurencji rodzinnej (Lidia, Paweł i Wojtek Stawiarscy).

Wszyscy nasi uczestnicy Wojewódzkich Letnich Igrzysk Samorządowych w Kurzętniku byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Zadeklarowali chęć uczestnictwa w podobnych imprezach sportowo-rekreacyjnych organizowanych na terenie i poza terenem  powiatu węgorzewskiego.

Opublikowano: 30 września 2019 14:46