szkolenie otwarte pn. „ABC księgowości w organizacjach pozarządowych”

Szanowni Państwo,

Prowadzenie księgowości jest obowiązkiem każdej działającej organizacji pozarządowej. Jak robić to prawidłowo, nie popełniać błędów, na co uważać? Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku zaprasza organizacje pozarządowe z subregionu ełckiego na szkolenie otwarte pn. „ABC księgowości w organizacjach pozarządowych”.

Szkolenie odbędzie się 23 października 2019r. (środa) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” (siedziba Centrum Animacji Społecznej, Plac Wolności 1b, 11-600 Węgorzewo).

Zakres tematyczny seminarium:

- Podstawowe akty prawne w działalności organizacji;
- Podstawowe dokumenty regulujące działalność organizacji pod kątem finansowym;
- Sprawozdawczość finansowa organizacji;
- Rodzaje dokumentów księgowych i sposób ich opisywania;
- Ewidencja zdarzeń gospodarczych;
- Zatrudnianie w NGO.

Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych, chcących ekonomizować swoją działalność, osób/grup zainteresowanych tworzeniem przedsiębiorstw społecznych i podmiotów ekonomii społecznej zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu księgowości w NGO.

Zgłoszenia:

- mailowe: biuro@caswegorzewo.pl
- telefoniczne pod nr tel. +48 87 427 06 17 / +48 87 428 47 41
- osobiste w siedzibie LGR „Wielkie Jeziora Mazurskie” w Węgorzewie (Plac Wolności 1b),
- osoba do kontaktu: Dominika Brożewicz.

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!

Organizator zapewnia przerwę kawową oraz materiały dydaktyczne.

Dominika Brożewicz
CAS Węgorzewo