Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Drużynowym Strzelectwie Dziewcząt i Chłopców

Zgodnie z kalendarzem zawodów szkolnych na rok 2019/2020, realizowanych według „Kalendarza i regulaminów imprez sportowych wchodzących w skład Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół”, przekazanego przez Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie został gospodarzem Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego. Mistrzostwa odbyły się 15 października 2019 r.  na strzelnicy pneumatycznej „Spartakus”, która znajduje się w budynku  ZSO w Węgorzewie. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z SP Sobiechy, SP Perły, SP Nr 1 i SP Nr 2 w Węgorzewie oraz uczniowie z ZSO. Łącznie w zawodach udział wzięło 27 uczniów. Mistrzostwa otworzył pan Paweł Kraśniewski, który odpowiedzialny był za organizację zawodów, a podczas rozgrywek pełnił rolę sędziego.

Zawody rozegrane zostały w trzech kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci (roczniki 2007 i młodsi), Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2006) oraz Licealiada (roczniki 2000 i młodsi).  Zawody odbyły się w konkurencji: karabinek pneumatyczny – 3 strzały próbne, 5 strzałów ocenianych z odległości 10 metrów, do tarczy wiatrówkowej 14x 14, z postawy strzeleckiej: stojącej (Licealiada), leżącej (Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Za trzy pierwsze miejsca zawodnicy nagrodzeni zostali medalami oraz dyplomami, najlepsza drużyna w każdej z kategorii otrzymała puchar. Jeśli chodzi o klasyfikację indywidualną wyłoniono najlepszych strzelców w każdej z kategorii oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci pakietów promocyjnych powiatu węgorzewskiego. Nagrody oraz wodę mineralną dla wszystkich zawodników ufundowało Starostwo Powiatowe w Węgorzewie.

Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa sportowego, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji, poznanie możliwości celnego strzelania z karabinka pneumatycznego oraz wyłonienie najlepszej drużyny i najlepszych strzelców w powiecie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz samorealizacji!

Wyniki Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego ukształtowały się w następujący sposób:

Igrzyska Dzieci (roczniki 2007 i młodsi) - klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – SP Nr 2 w Wegorzewie – 112 pkt.

II miejsce – SP Nr 1 w Węgorzewie – 70 pkt.

III miejsce – SP Sobiechy – 48 pkt.

Igrzyska Dzieci (roczniki 2007 i młodsi) – klasyfikacja indywidualna (najlepszy strzelec w kat. chłopców):

Jakub Dowejko – SP Nr 2 w Węgorzewie – 44 pkt.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2006) – klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – SP Perły – 81 pkt.

II miejsce – SP Sobiechy – 77 pkt.

III miejsce – SP Nr 2 w Węgorzewie – 75 pkt.

IV miejsce – SP Nr 1 w Węgorzewie – 72 pkt.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2006) – klasyfikacja indywidualna (najlepszy strzelec w kat. chłopców):

Dawid Bajkowski – SP Sobiechy – 33 pkt.

Licealiada (roczniki 2000 i młodsi) – klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – ZSO Węgorzewo – drużyna nr 1 – 107 pkt.

II miejsce – ZSO Węgorzewo – drużyna nr 2 – 100 pkt.

Licealiada (roczniki 2000 i młodsi) – klasyfikacja indywidualna (najlepszy strzelec w kat. dziewcząt):

Martyna Pacewicz – ZSO Węgorzewo – drużyna nr 1– 40 pkt.

Licealiada (roczniki 2000 i młodsi) – klasyfikacja indywidualna (najlepszy strzelec w kat. chłopców):

Jonasz Łojko – ZSO Węgorzewo – drużyna nr 2 – 39 pkt.

Opublikowano: 17 października 2019 09:48