Jubileuszowy XXV Mityng Brydża Sportowego o Błękitną Wstęgę Wielkich Jezior Mazurskich

Jubileuszowy XXV Mityng Brydża Sportowego o Błękitną Wstęgę Wielkich  Jezior Mazurskich odbył się  20  października 2019 r. w  Klubie 11 MPA. Przy stołach zasiadło 84 brydżystów, zawodników i zawodniczek  znanych w środowisku brydżowym z prezesem WMOZBS, panem Janem ROGOWSKIM na czele. Jest to największa węgorzewska impreza brydżowa, której Organizatorem   był Klub 11 MPA i WSSK Węgorapa.  Nad prawidłowym przebiegiem zawodów brydżowych czuwał sędzia Arkadiusz CWIRKO.

Po rozegraniu czterech sesji klasyfikacja Mityngu przedstawiała się następująco:

1. Krzysztof Michalczyk – Jan Romot – 60,99 %
  2. Dariusz Kozłowski - Henryk Łakomski – 59,52 %
  3. Wiesław Pietrzak – Zenon Wawer – 59,38 %
  4. Andrzej Fronczak – Jan Stańczak – 58,38 %
  5. Zdzisław Godlewski – Andrzej Czumaj – 57,88 %
  6. Grzegorz Deptuła – Marcin Bartoszewski – 57,22 %

Najlepsza para mieszana – Lucyna Krutelewicz – Zdzisław Cimaszkiewicz

Najlepszy Węgorzewianin – Zenon Wawer – Wiesław Pietrzak

W ramach Mityngu był rozgrywany turniej o Memoriał Eugeniusza Haśki.

Puchary ufundowane przez rodzinę zmarłego niedawno nestora węgorzewskich brydżystów zdobyła para  Zenon Wawer – Wiesław Pietrzak .

W ramach Mityngu były rozgrywane I Mistrzostwa 16 PDZ w Brydżu Sportowym.  Kolejność w tej kategorii  była następująca:

1. Płk rez. Wiesław Pietrzak – Zenon Wawer  (11 MPA)
  2. Ppłk  rez. Aleksander iwaniuk – Piotr Rzeszot (11 MPA)
  3. Robert Grad – Jan Chodkiewicz – (9BBKP Braniewo)

Sukces  organizacyjny i sportowy XXV Mityngu Brydża Sportowego o BWWJM nie byłby możliwy, bez wsparcia wielu instytucji i firm.

Mityng został wsparty  przez  Powiat Węgorzewski tj. puchary dla najlepszych zawodników   oraz  gadżety promocyjne.

Miting brydża sportowego wsparła również finansowo Gmina Węgorzewo i ZUK Sp.z o.o. w Węgorzewie, a Burmistrz Węgorzewa, pan Krzysztof Kołaszewski   zaszczycił swoja obecnością ceremonie otwarcia i zamknięcia.

Fundatorami nagród byli:  Lagardere Travel Retail  sp. Z o.o.,  właściciel Dworku Króla Stanisława w Stawkach,  Topiko Aeroklub Krainy Jezior, SOLID SECURITY Sp.z o.o. Hotel Stara Kużnia Ogonki, Hotel Ognisty Ptak,  GS SCh Węgorzewo, Księgarnia „Książka Papier Nożyce”,  Karczma H.i.K Grąziewicz, Marek Wasiak, Ciepłownie Miejskie, OSM Giżycko, Wojciech Wojciul,  AGD Gosposia, Zenon Wawer, Romana Chodań.

Opublikowano: 21 października 2019 11:16