Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie, 15 października 2019 r. był współorganizatorem Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt (roczniki 2000 i młodsi). Zawody przeprowadzono zgodnie z kalendarzem zawodów szkolnych na rok 2019/2020, realizowanych według „Kalendarza i regulaminów imprez sportowych wchodzących w skład Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół”, przekazanego przez Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy. Do rywalizacji przystąpiły uczennice z ZSZ oraz ZSO w Węgorzewie. Udział w tegorocznych rozgrywkach wzięło 39 zawodniczek. Mistrzostwa otworzył pan Rajmund Klukowski, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSO. Sędziami głównymi podczas rozgrywanego turnieju byli:  Jan Kujawski, Jan Kukier oraz Stanisław Wałach.

Zawodnicy nagrodzeni zostali medalami, drużyny otrzymały puchar wraz z dyplomem przekazany na ręce kapitana drużyny. Nagrody wręczone zostały przez przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Węgorzewie. Za organizacje Mistrzostw Powiatu odpowiedzialne było Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, które ufundowało nagrody dla uczestników, wodę mineralną, a także zapewniło opiekę medyczną (rolę pielęgniarki pełniła pani Krystyna Pytel).

Mecze rozegrane były na bardzo wysokim poziomie. Dziewczyny walczyły z całych sił o miejsce na podium. W oczach zawodniczek widać było ducha walki i determinację w dążeniu do celu, a także trud i wysiłek włożony w ich pracę.

Celem zawodów była popularyzacja i rozwój piłki siatkowej wśród młodzieży, kształtowanie zdrowej i uczciwej walki, a także możliwość dalszego rozwoju młodych siatkarek.

Najlepsza drużyna, która została wyłoniona na szczeblu powiatu pojedzie na zawody wyższej rangi, gdzie dzięki swojej ciężkiej pracy będzie reprezentować powiat węgorzewski oraz zdobywać nowe doświadczenia sportowe.

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy, życzymy wielu sukcesów sportowych, dużo motywacji, a także samorealizacji.

Wyniki Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego ukształtowały się w następujący sposób:

I miejsce -  ZSO; drużyna 1

II miejsce – ZSO; drużyna 2