Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Piłce Siatkowej Chłopców

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie, 29 października 2019 r. był współorganizatorem Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego w Piłce Siatkowej Chłopców (roczniki 2000 i młodsi). Zawody przeprowadzono zgodnie z kalendarzem zawodów szkolnych na rok 2019/2020, realizowanych według „Kalendarza i regulaminów imprez sportowych wchodzących w skład Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół”, przekazanego przez Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z ZSZ oraz ZSO w Węgorzewie. Udział w tegorocznych rozgrywkach wzięło 36 zawodników. Mistrzostwa otworzył pan Rajmund Klukowski, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSO, głos zabrał także Wicestarosta Mariusz Fatyga. Sędziami głównymi podczas rozgrywanego turnieju byli: Katarzyna Mazek oraz Natalia Jankowiak.

Zawodnicy nagrodzeni zostali medalami, drużyny otrzymały puchar wraz z dyplomem przekazany na ręce kapitana drużyny. Nagrody wręczone zostały przez Wicestarostę Mariusza Fatygę. Za organizacje Mistrzostw Powiatu odpowiedzialne było Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, które ufundowało nagrody dla uczestników, wodę mineralną, a także zapewniło opiekę medyczną (rolę pielęgniarki pełniła pani Krystyna Pytel).

Mecze rozegrano na bardzo wysokim poziomie. W oczach zawodników widać było ducha walki i determinację w dążeniu do celu, a także trud i wysiłek włożony w ich pracę.

Celem zawodów była popularyzacja i rozwój piłki siatkowej wśród młodzieży, kształtowanie zdrowej i uczciwej walki, a także możliwość dalszego rozwoju młodych siatkarzy.

Najlepsza drużyna, która została wyłoniona na szczeblu powiatu pojedzie na zawody wyższej rangi, gdzie dzięki swojej ciężkiej pracy będzie reprezentować powiat węgorzewski oraz zdobywać nowe doświadczenia sportowe.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy wielu sukcesów sportowych, dużo motywacji, a także samorealizacji.

Wyniki Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego:

I miejsce -  ZSO; drużyna 1

II miejsce – ZSZ; drużyna 1