Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

 (link otworzy duże zdjęcie)

          We wtorek 05.11.2019 r. węgorzewska młodzież wzięła udział w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie jako współorganizator wydarzenia odpowiedzialny był za zapewnienie sędziego oraz przygotowanie zaplecza sportowego. Rozgrywki przeprowadzono zgodnie z kalendarzem zawodów szkolnych na rok 2019/2020, realizowanych według „Kalendarza i regulaminów imprez sportowych wchodzących w skład Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół”, przekazanego przez Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy. Turniej przeprowadzono na sali gimnastycznej w ZSO. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z ZSO, ZSZ oraz SOSW w Węgorzewie. Łącznie w zawodach udział wzięło 21 uczniów. Mistrzostwa otworzył pan Piotr Lewko, który podczas rozgrywek pełnił rolę sędziego, a także odpowiedzialny był za opracowanie regulaminu rozgrywek. W trakcie uroczystego otwarcia głos zabrał także Wicestarosta Mariusz Fatyga, który życzył zawodnikom osiągnięcia wysokich wyników.

 

            Zawody rozegrane zostały w jednej kategorii wiekowej: Licealiada (roczniki 2000 i młodsi) oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Za trzy pierwsze miejsca drużyny otrzymały medale wraz z pucharem przekazanym na ręce kapitana, natomiast pozostałym zawodnikom wręczono dyplomy. Nagrody dla uczestników Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego wręczył Wicestarosta Mariusz Fatyga. Nagrody oraz wodę mineralną dla wszystkich uczniów ufundowało Starostwo Powiatowe w Węgorzewie.

 

         Celem zawodów była popularyzacja tenisa stołowego, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji, zdobycie nowych umiejętności w obszarze gry w tenisa stołowego, a także zachęcenie węgorzewskiej młodzieży do większego zaangażowania się w tą dziedzinę sportu. Bardzo istotnym aspektem było wyłonienie najlepszej drużyny w powiecie, a co za tym idzie reprezentowanie powiatu węgorzewskiego na zawodach wyższej rangi, np. zawody rejonowe, półfinały i finały wojewódzkie. Powiat węgorzewski dofinansowuje koszt wyjazdu w wysokości do 50% poniesionych kosztów. Jest to szansa na rozwój młodzieży oraz zdobycie wysokich osiągnięć przez nasze szkoły.

 

            Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz samorealizacji!

 

Wyniki Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego ukształtowały się w następujący sposób:

 

Licealiada (roczniki 2000 i młodsi) – dziewczęta:

I miejsce – ZSZ drużyna I

skład drużyny: Hołoweńsko Anna, Dobkiewicz Renata

II miejsce – ZSO drużyna I

skład drużyny: Majewska Julia, Jankowiak Natalia

III miejsce – ZSZ drużyna II

skład drużyny: Kosmal Klaudia, Kołdysz Weronika, Grabarz Paulina

IV miejsce – ZSO drużyna II

skład drużyny: Banasiewicz Wiktoria, Szram Dominika

 

Licealiada (roczniki 2000 i młodsi) – chłopcy:

I miejsce – ZSZ drużyna I

skład drużyny: Kozakiewicz Sebastian, Leśniewski Patryk

II miejsce – ZSO drużyna I

skład drużyny: Szewczyk Kacper, Rymszewicz Kacper

III miejsce – ZSZ drużyna II

skład drużyny: Leśniewski Dawid, Czura Cezary, Denes Krystian

IV miejsce – SOSW

skład drużyny: Charaman Marcin, Pietrewicz Łukasz, Damszel Jarosław

V miejsce – ZSO drużyna II

skład drużyny: Wawrzyszko Mateusz, Tymcio Julian, Wałach Stanisław

Opublikowano: 06 listopada 2019 11:00

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 160

Starostwo Powiatowe w Węgorzewie

Realizacja: IDcom.pl