„Powiatowy test wiedzy o tytoniu” PSSE w Węgorzewie

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu PSSE  w Węgorzewie zorganizowała konkurs wiedzy skierowany do uczniów klas VI.  W konkursowych zmaganiach wzięło udział 162 uczniów z 7 szkół podstawowych.Konkurs polegał na prawidłowym udzieleniu odpowiedzi na 15 pytań zawartych w teście o problematyce tytoniowej. Za właściwie rozwiązany test uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 19 pkt. Po sprawdzeniu poprawności nadesłanych do PSSE w Węgorzewie prac komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli Starostwa Powiatowego Węgorzewie i PSSE w Węgorzewie postanowiła nagrodzić 8 uczestników, którzy uzyskali najlepsze wyniki.

Laureatkami zostały:

I miejsce z liczbą punktów 19/19 równorzędnie: Karolina Szczypiń - Szkoła Podstawowa  Nr 2 w Węgorzewie,
 Iga Kozłowska - Szkoła Podstawowa w Perłach, Magdalena Siemaszko - Szkoła Podstawowa w Perłach ,

Wyróżnienia z liczbą punktów 18/19:  Wiktoria Predko – Szkoła Podstawowa w Pozezdrzu, Gabriela Buszyło - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Węgorzewie, Roksana Predko – Szkoła Podstawowa w Radziejach, Anastazja Leżoń - Szkoła Podstawowa w Perłach, Klaudia Kuśmierz – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Węgorzewie.

25 listopada w sali Starostwa Powiatowego w Węgorzewie zwycięzcy konkursu, z rąk Starosty Węgorzewskiego Pani Marzenny Supranowicz oraz Dyrektora ZOEAS Pani Bożeny Stępak i  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Pani Anny Maroszyk odebrali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Węgorzewie i Gmina Węgorzewo.

Opublikowano: 26 listopada 2019 10:02