Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, 26 listopada 2019 r. była współorganizatorem Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Jako współorganizator wydarzenia szkoła odpowiedzialna była za zapewnienie sędziego oraz przygotowanie zaplecza sportowego. Zawody przeprowadzono zgodnie z kalendarzem zawodów szkolnych na rok 2019/2020, realizowanych według „Kalendarza i regulaminów imprez sportowych wchodzących w skład Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół”, przekazanego przez Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z SP Nr 1 i Nr 2 w Węgorzewie oraz SP Radzieje. Udział w tegorocznych rozgrywkach wzięło 59 zawodników. Mistrzostwa otworzyła pani Barbara Dawcewicz pracownik Starostwa Powiatowego w Węgorzewie. Głos zabrał także pan Zbigniew Karwat (nauczyciel wychowania fizycznego), który przedstawił regulamin i zasady rozgrywek. Rolę sędziego podczas turnieju pełnił pan Radosław Rudeczko.

Zawody rozegrano w jednej kategorii wiekowej: Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2006) oddzielnie dla dziewcząt i chłopców Uczniowie nagrodzeni zostali medalami, drużyny otrzymały puchar wraz z dyplomem przekazany na ręce kapitana drużyny. Nagrody wręczone zostały przez Wicestarostę Mariusza Fatygę. Za organizacje Mistrzostw Powiatu odpowiedzialne było Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, które ufundowało nagrody dla uczestników oraz wodę mineralną,

Celem zawodów była popularyzacja piłki siatkowej, kształtowanie wśród dzieci zasad zdrowej  i uczciwej rywalizacji, zdobycie nowych umiejętności w obszarze gry w piłkę siatkową, a także zachęcenie węgorzewskiej młodzieży do większego zaangażowania się w tę dziedzinę sportu. Bardzo istotnym aspektem było wyłonienie najlepszej drużyny w powiecie, a co za tym idzie reprezentowanie powiatu węgorzewskiego na zawodach wyższej rangi, np. zawody rejonowe, półfinały i finały wojewódzkie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy wielu sukcesów sportowych, dużo motywacji, a także samorealizacji.

Wyniki Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Dziewczęta

I miejsce- SP Nr 1 w Węgorzewie

II miejsce – SP Nr 2 w Węgorzewie

III miejsce – SP Radzieje

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Chłopcy

I miejsce- SP Nr 1 w Węgorzewie

II miejsce – SP Nr 2 w Węgorzewie

III miejsce – SP Radzieje

Zapraszamy do foto relacji, która znajduje się poniżej :)

Opublikowano: 27 listopada 2019 08:46