Patriotyczna zaduma w piosence

22 listopada 2019 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Więckach odbył się V Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Na scenie pojawiło  się 38 młodych artystów ze szkół powiatu węgorzewskiego: SP nr 1 w Węgorzewie, SP Węgielsztyn, SP Sobiechy, SP Perły, SP nr 2 w Węgorzewie, SP Radzieje oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny w Więckach. Poziom wykonań był imponujący. Słuchaczom dostarczono wielu wzruszeń. Śpiewający nie obawiali się zmierzyć z ambitnym i trudnym repertuarem. Nagrodzonym wyszło to mistrzowsko. Komisja w składzie pań z zespołu Ale Babki postanowiła przyznać następujące miejsca:
w kategorii najmłodszej III miejsce otrzymał Miłosz Gulczyński z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Więckach,
II otrzymała Julia Wachowiak ze Szkoły Podstawowej w Perłach, I wywalczył Maksymilian Duda ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie

w kategorii klas 4-6 wyróżnienie przypadło Ninie Załuskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2  w Węgorzewie, III nagrodę dostała Marcela Sztuk z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Więckach, II Martyna Noga ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie, I  Patrycja Kozłowska ze Szkoły Podstawowej w Sobiechach

w kategorii klas 7-8 III miejsce wywalczyła  Magdalena Aleksandrowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie,
II
przypadło Igorowi Gajdaszowi ze Szkoły Podstawowej nr 2  w Węgorzewie, I bezapelacyjnie należało się Rafałowi Kowalikowi ze Szkoły Podstawowej  w Perłach.

Nagroda publiczności powędrowała w ręce Franciszka Kusza ze Szkoły Podstawowej w Perłach.

Organizatorzy stworzyli wyjątkową atmosferę - przygotowali nastrojową scenografię, zadbali  o uczestników i gości podejmując ich słodkim poczęstunkiem.

Szczególne podziękowania  należą się tegorocznym sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie, które ufundowało nagrody główne w postaci statuetek, a na ręce gospodarzy, czyli Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Więckach przekazało pamiątkowy prezent w postaci choinki; Gminie Budry; Bankowi Spółdzielczemu w Węgorzewie; Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach oraz darczyńcom prywatnym.

Ta muzyczna uczta musi się powtórzyć za rok.

Joanna Brzezińska

Opublikowano: 27 listopada 2019 11:54