XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS „Razem Przeciwko AIDS”

W ramach  Światowego Dnia Walki z AIDS PSSE w Węgorzewie zorganizowała XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS ”Razem przeciwko AIDS”. Konkurs skierowany był do uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu węgorzewskiego.

9.12.2019 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgorzewie do konkursowych zmagań przystąpiło 18 uczniów z 6 szkół. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego ogólnej wiedzy o HIV/AIDS. Uczniowie szkół podstawowych za udzielenie poprawnych odpowiedzi mogli uzyskać maksymalnie 28 punktów, natomiast uczniowie szkół średnich  40 punktów. Komisja konkursowa po sprawdzeniu poprawności udzielonych przez uczniów  odpowiedzi wyłoniła zwycięzców konkursu

Laureatami konkursu w  kategorii uczniów klas VIII szkół podstawowych zostali:

I miejsce –Zuzanna Sztabińska –Szkoła Podstawowa Nr 1 w Węgorzewie – 26 pkt.
II miejsce –Dorian  Krukowski-
Szkoła Podstawowa w Perłach – 25 pkt.

III miejsce –Oliwia Bojsicka - Szkoła Podstawowa w Sobiechach -23 pkt.

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych laureatami zostali:

I miejsce –  Joanna Kucharska -Technikum w Zespole  Szkół Zawodowych w Węgorzewie 32 pkt.

II miejsce –  Dominika Radecka- Technikum w Zespole  Szkół Zawodowych w Węgorzewie 31 pkt. (w dogrywce11/13 pkt)

III miejsce –Dawid Dacko - Technikum w Zespole  Szkół Zawodowych w Węgorzewie – 31 pkt. (w dogrywce 9/13 pkt)

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszyscy pozostali uczestnicy odebrali dyplomy za udział w konkursie.

Sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Węgorzewie  i Gmina Węgorzewo.

Opublikowano: 11 grudnia 2019 11:43