Podsumowanie współzawodnictwa szkół Województwa Warmińsko-Mazurskiego za rok szkolny 2018/2019

W czwartek (12 grudnia) w sali plenarnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się doroczna Gala Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego.

W czwartkowym spotkaniu udział wzięli oprócz dyrektorów szkół, nauczycieli, samorządowców goście specjalni, którzy z całą pewnością podnieśli rangę tego wydarzenia m.in. członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jolanta Piotrowska, wicedyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Beata Bublewicz, Kuratorium reprezentowały: dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Małgorzata Hochleitner i dyrektor Wydziału Administracyjno-Prawnego Mirosława Gralla-Kaperzyńska.

Powiat Węgorzewski  reprezentowali:

• Barbara Dawcewicz – Pełnomocnik Starosty ds. promocji, kontaktów zagranicznych i sportu,
  • Mariusz Niedziółka – Dyrektor OSIW i radny Rady Powiatu w Węgorzewie
  • Krystian Paluch – nauczyciel WF i trener LA w Szkole Podstawowej Nr 2 w Węgorzewie, radny Rady Powiatu w Węgorzewie
  • Zbigniew Karwat – nauczyciel WF w Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie, trener tenisa ziemnego

Wszystkich gości przywitał przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Związku Sportowego Wacław Wasiela. Główną częścią uroczystości było ogłoszenie wyników współzawodnictwa sportowego szkół  za rok szkolny 2018/19 oraz wyróżnienie najbardziej oddanych osób zaangażowanych w sport szkolny działaczy samorządowych. Spośród wyróżnionych przedstawicieli samorządu pamiątkową statuetkę otrzymała Barbara Dawcewicz – Pełnomocnik Starosty ds. promocji, kontaktów zagranicznych  i sportu.

W klasyfikacji współzawodnictwo szkół,  w kategorii  Miast i Gmin  Igrzyska Dzieci Szkoła Podstawowa  Nr 2 w Węgorzewie uplasowała się na VII miejscu. Statuetkę z rąk pani Jolanty Piotrowskiej odebrał Zbigniew Karwat.  W klasyfikacji Igrzyska Młodzieży Szkolnej , kat.  Miast i Gmin Szkoła Podstawowa Nr 1 w Węgorzewie zajęła IX miejsce. Statuetkę odebrał Krystian Paluch.

W kat. Miasta i Gminy , gmina miejsko-wiejska  Węgorzewo uplasowała się na VI miejscu, natomiast Powiat Węgorzewski w ogólnej klasyfikacji na miejscu XX. Statuetki odebrali Mariusz Niedziółka i Barbara Dawcewicz.

Wyróżnione osoby i samorządowcy

Sławomir Treszczyński- Giżycko