Podsumowanie działalności w 2019 roku w zakresie obrony cywilnej, spraw obronnych oraz bezpieczeństwa powszechnego na terenie Województwa W-M

W dniach 12-13 grudnia w Mrągowie odbył się instruktaż szkoleniowo-planistyczny w ramach odprawy rocznej organizowanej przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Odprawę prowadził Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Pan Krzysztof Kuriata.

W trakcie odprawy dokonano podsumowania realizacji zadań  w 2019 roku w zakresie obrony cywilnej, spraw obronnych oraz bezpieczeństwa powszechnego i zaopatrzenia na terenie województwa i poszczególnych powiatów. Postawiono również zadania na 2020 rok. W trakcie odprawy wysoko oceniono realizację zadań w zakresie obrony cywilnej, spraw obronnych oraz bezpieczeństwa powszechnego i zaopatrzenia przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie o czym świadczy również protokół kontroli problemowej prowadzonej przez Zespół Wojewoda w dniach 9-10 maja br.

Za wzorowe przygotowanie i przeprowadzenie terenowych ćwiczeń obronnych w 2019 roku, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki wyróżnił Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz wystosował podziękowanie dla Pana Krzysztofa Laskowskiego Kierownika Referatu Bezpieczeństwa i ZK Starostwa.

Na ten sukces zapracowali również pracownicy starostwa, pracownicy jednostek organizacyjnych Powiatu ,władze samorządowe Gminy Węgorzewo, Budry i Pozezdrze , Komendanci i funkcjonariusze KP Policji, PSP, Placówki SG, WKU w Giżycku, dowództwo i żołnierze 11 Mazurskiego Pułku Artylerii oraz 41 batalionu lekkiej piechoty z Giżycka  W-M BOT.

Opublikowano: 14 grudnia 2019 16:32

Realizacja: IDcom.pl