GALA „MISTRZ SPORTU 2019”

W Węgorzewskim Centrum Kultury, 7 lutego 2020r. (piątek) odbyła się uroczysta Gala „MISTRZ SPORTU 2019”, podczas której nagrodzono sportowców wyróżnionych oraz nominowanych na „Mistrza Sportu 2019”, Ambasadora Węgorzewa, pasjonatów oraz działaczy sportowych z powiatu węgorzewskiego.

Na uroczystą galę przybyli  m.in. pan Jerzy Szmit Członek Zarządu Spółki PKP TELKOL, pani Jolanta Piotrowska Członek Zarządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego, Warmińsko- Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski Przewodniczący W-M SZS Wacław Wasiela, Prezes Wspólnoty Polskiej Koło w Węgorzewie Wiesław Pietrzak,. Służby mundurowe reprezentowali:  ppłk Robert Szumski 11 Mazurski Pułk Artylerii,  nadkom. Marcin Karmowski Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie, mjr Marcin Sobolewski Placówka Straży Granicznej w Węgorzewie, st. kapitan Kamil Pawlukanis Komendant Powiatowy PSP Węgorzewo, Agnieszka Szałko Dyrektor Szpitala Psychiatrycznego SPZOZ w Węgorzewie oraz gospodarze wydarzenia Starosta Węgorzewski Marzenna Supranowicz, Wicestarosta  Mariusz Fatyga, Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski, Zastępca Burmistrza Lidia Czerniewicz, radni oraz dyrektorzy szkół, Media Węgorzewo.TV Zbigniew Śmierzyński.

Za przeprowadzenie konkursu i przygotowanie gali odpowiedzialni byli pani Barbara Dawcewicz – Pełnomocnik Starosty Węgorzewskiego ds. promocji, kontaktów zagranicznych i sportu oraz dyrektor OSIR Mariusz Niedziółka, którzy uroczyście otworzyli galę „Mistrz Sportu 2019” i przywitali aproszonych gości.

Gospodarze całego przedsięwzięcia tj. Starosta Węgorzewski i Burmistrz Węgorzewa skomentowali dotychczasowe osiągnięcia mieszkańców powiatu węgorzewskiego w zakresie sportu. Podkreśli wkład pracy działaczy sportowych i pasjonatów w rozwój klubów sportowych oraz zaangażowanie w organizację wydarzeń i imprez sportowych.

W dalszej kolejności galę prowadzili Magdalena Dudys wraz  z Szymonem Wawrzynkowskim (uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształących w Węgorzewie). Podczas gali za część artystyczną odpowiedzialny był pan Jerzy Dorosz kierownik Studia Wokalnego WCK . Na scenie wystąpiło 7 solistów: Maksymilian Duda, Maja Marzęcka, Michalina Andrzejczyk, Marcjanna Rymszewicz, Igor Gajdasz, Mateusz Zakrzewski, Diletta Rossi.

Prezentację multimedialną przedstawiająca osiągnięcia sportowe laureatów przygotował pan Grzegorz Pykała - Inspektor  ds. obiektów sportowych w Ośrodku Sportu  i Rekreacji
w Węgorzewie.

Laureaci gali zostali wyłonienie w ramach konkursu „Mistrz Sportu 2019” spośród kandydatów zgłoszonych przez UKSy, kluby sportowe, szkoły oraz osoby prywatne. Komisja konkursowa, której przewodniczył  pan Zbigniew Kozłowski  oceniła osiągnięcia kandydatów   zgłoszonych do konkursu. Łącznie wyłoniono 140 „Mistrzów Sportu 2019”, czyli najlepszych z najlepszych zawodników i ich trenerów, którzy osiągnęli mistrzostwo województwa, Polski, Europy, a nawet Świata. Wszyscy laureaci otrzymali pakiety promocyjne,  ufundowane przez samorząd Powiatu Węgorzewskiego i Gminę Węgorzewo, Mistrzowie  Sportu 2019 otrzymali dodatkowo pamiątkowe medale, a niektórzy z nich statuetki i nagrody specjalne ( bon o wartości 500 zł) ufundowane przez Starostę Węgorzewskiego i Burmistrza Węgorzewa.

Nagrody specjalne otrzymali:

• MICHAŁ MATWIEJCZYK -  Najlepszy Sportowiec Młodzieżowy 2019 roku
  • KLAUDIA NAZAROWICZ - Najlepszy Sportowiec Dorosły 2019 roku
  • UKS „Koszałek Opałek” -  Najlepsza drużyna/ zespół 2019 roku
  • DARIUSZ BALEWICZ -  Najlepszy Trener 2019 roku

TYTUŁ  AMBASADORA WĘGORZEWA otrzymał Adrian Heiducki. Zawodnik promujący Powiat Węgorzewski w kraju, Europie oraz na Świecie, otrzymał pamiątkową statuetkę i materiały promocyjne  z OSIR. Adrian Heiducki w 2019 roku zajął III m-ce w kat. do 94 kg Blue GI w Mistrzostwach Świata BJJ WBJJA , Bukareszt 27/28, III m-ce w Mistrzostwach 16 Dywizji Zmechanizowanej w JUDO,  I m-ce - Mistrzostwa Polski w Amatorskim MMA K1 Submission Only.
         Na tegorocznej Gali również Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego ufundował nagrody rzeczowe wyróżniającym się sportowcom, działaczom sportu i pasjonatom.  Nagrody te wręczyła pani Jolanta Piotrowska Członek Zarządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego) następującym osobom:

1. Marek Makowski - biegacz długodystansowy
  2. Mirosław Mikołajewicz – trener kajakarstwa
  3. Sebastian Kalafarski – regatowiec
  4. Mariusz Niedziółka – dyrektor OSIR

Również Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty  ufundował swoją nagrodę szczególnie wyróżniającemu się nauczycielowi WF i trenerowi LA zarazem , którą otrzymał Krystian Paluch  nauczyciel WF w SP nr 2 Węgorzewo.

Zwieńczeniem tegorocznej uroczystości było wspólne zdjęcie wszystkich laureatów i zaproszonych gości oraz słodki poczęstunek.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia relacji filmowej z uroczystej Gali „Mistrz Sportu 2019”.

Wykaz wszystkich Laureatów 2019 roku , w tym  Trenerów, Działaczy i Pasjonatów Sportu znajdą Państwo w załączniku.

Opublikowano: 10 lutego 2020 14:04

Załączniki: