Stypendia sportowe przyznane!

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 17 marca 2020 r. na posiedzeniu Zarządu Powiatu w Węgorzewie zgodnie z Uchwałą Nr XXV/132/2008 Rady Powiatu w Węgorzewiez dnia 29 maja 2008 r w sprawie zasad i trybu przyznawania stypendiów Sportowych Powiatu Węgorzewskiego dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie miedzynarodowym i krajowym, zostały przyznane stypendia sportowe w trzech kategoriach: lekkoatletyka, kajakarstwo i strzelectwo sportowe.

 

Lekkoatletyka:

Nazarowicz Klaudia-ZAWODNICZKA KADRY NARODOWEJ

  •  Mistrzyni Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w trójskoku juniorek (12.36) Racibórz;
  • Vice mistrzyni Polski juniorek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w skoku w dal (6,01) Racibórz;
  • Mistrzyni Polski Ludowych Zespołów Sportowych w skoku w dal- Zamość;
  • Mistrzyni Polski Ludowych Zespołów Sportowych w trójskoku- Zamość;

Mendyk Izabela-ZAWODNICZKA KADRY NARODOWA

  • Brązowa medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski w rzucie dyskiem- Lublin  2019;
  • Mistrzyni Polski Ludowych Zespołów Sportowych w rzucie dyskiem- Zamość;
  • Brązowa medalistka mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych- Zamość


Kajakarstwo

Wojciechowska Zuzanna

  • I m-ce   200 m; II m-ce  2000 m  Młodziczek-  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy C - Augustów;
  • I m-ce   Młodziczek- XIX Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie – Człuchów;
  • I m-ce 500 m; 500 m mł. junorek - Memoriał Ireneusza Sokowrońskiego
  • V m-ce 1500 m młodziczek- Mistrzostwa Długodystansowe Polski w Kajakarstwie Wolsztyn;
  • IX m-ce  2000 m młodziczek- 34 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasyczny,

Szram Patryk

  • IV m-ce  200 m juniorów ; IV m-ce; 500 juniorów Memoriał Ireneusza Sokowrońskiego;
  • II m-ce   OPEN XIX Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie – Człuchów;
  • VI m-ce  100 m Juniorów Mistrzostwa Długodystansowe Polski w Kajakarstwie Wolsztyn;
  • II m-ce 5000 m Juniorów; V m-ce  500 m Juniorów -  XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich „Lubuskie 2019” Mistrzostwa Polski Juniorów w Kajakarstwie Klasycznym;

Matwiejczyk Michał

  • II m-ce   500m młodzików; I m-ce 500m- Memoriał Ireneusza Sokowrońskiego;
  • I m-ce  młodzików ; III m-ce  młodzików- XIX Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie – Człuchów;
  • VI m-ce   2000 m młodzików - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy C Augustów
  • XIII  5000 m młodzików- Mistrzostwa Długodystansowe Polski w Kajakarstwie Wolsztyn;
  • I m-ce  2000 m młodzików -34 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasyczny,

Walnicki Bartosz

  • III m-ce  200 m; II m-ce 500 m; I m-ce  500 juniorów – VI Memoriał Ireneusza Sokowrońskiego;
  • I m-ce OPEN; VI m-c 10.000 m juniorów - Mistrzostwa Długodystansowe Polski w Kajakarstwie Wolsztyn;
  • IV m-ce  5000 m juniorów; V m-ce  500 juniorów- XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich „Lubuskie 2019” Mistrzostwa Polski Juniorów w Kajakarstwie Klasycznym;

Wojciechowski Jakub

  • III m-ce 10.000m juniorów; V m-ce 10.000 m juniorów - Mistrzostwa Długodystansowe Polski w Kajakarstwie Wolsztyn;
  • VIII 1000 m - 34 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym,
  • VII  5000 m juniorów; V m-ce 5000 m Juniorów Finał - XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich „Lubuskie 2019” Mistrzostwa Polski Juniorów w Kajakarstwie Klasycznym;
  • I m-ce  20 km juniorów- 33 Miedzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym;

Barniak Tomasz

  • IX m-ce 500 m Finał A; IX m-ce 200 m Finał Mistrzostwa Świata w kajakarstwie SZEGED19 Węgry;
  • I m-ce c-2 200 m Finał; I m-ce  10.000 m; IV m-ce 200 m ;  500 m- Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie klasycznym; 

Mińczuk Jakub

  • VII m-ce  500 m młodzików ;  500 m młodzików - VI Memoriał Ireneusza Sokowrońskiego;
  • II m-ce młodzików; III m-ce  młodzików - XIX Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików
    w Kajakarstwie – Człuchów;
  • VIII  2000 m - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy C Augustów
  • I m-ce  2000 m ; IX  2000 m młodzików -34 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym;

Kumor Alicja

  • III m-ce  500 m- VI Memoriał Ireneusza Sokowrońskiego;
  • I m-ce  młodziczek; I m-ce  młodziczek - XIX Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików
    w Kajakarstwie – Człuchów;
  • I m-ce 2000 m ; IX m-ce K1 2000m -- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy C Augustów;
  • V m-ce – 2000 m -34 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym;

Strzelectwo sportowe:

Pacewicz Martyna

  • II m-ce w kwalifikacji drużynowej w II Zimowych Zawodach Strzeleckich „TRZECH OSI” o puchar Prezesa Ligi obrony Kraju w Giżycku;
  • III m-ce w kwalifikacji drużynowej w III Młodzieżowych Mistrzostwach Strzeleckich Powiatu Giżyckiego;
  • I m-ce w kwalifikacji drużynowej w klasyfikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt w „Powiatowych zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej, Licealiada, Igrzyska Dzieci i Młodzieży; Igrzyska dzieci;

Kamil Zalewski

  • III miejsce w klasyfikacji drużynowe w zawodach strzeleckich broni sportowej kbks, szkół ponadgimnazjalnych podczas „Wojewódzkiego Turnieju Proobronnego z Okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości – Olsztyn;
  • II m-ce kwalifikacji drużynowej - Powiatowych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej, Licealiada, Igrzyska Dzieci i Młodzieży; Igrzyska Dzieci”;

Kaługa Kamila

  •  III miejsce w klasyfikacji drużynowe w zawodach strzeleckich broni sportowej kbks, szkół ponadgimnazjalnych podczas „Wojewódzkiego Turnieju Proobronnego z Okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości – Olsztyn;
  • I m-ce kwalifikacji drużynowej - Powiatowych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej, Licealiada, Igrzyska Dzieci i Młodzieży; Igrzyska Dzieci”;

Górecka Katarzyna

  • III miejsce w klasyfikacji drużynowe w zawodach strzeleckich broni sportowej kbks, szkół ponadgimnazjalnych podczas „Wojewódzkiego Turnieju Proobronnego z Okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości – Olsztyn;
  • III m-ce w klasyfikacji indywidualnej w III Szkolnej Lidze Strzeleckiej 2018/2019 z broni pneumatycznej o puchar im. Gen. Mariusza Zaruskiego

Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opublikowano: 20 marca 2020 10:09

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 367

Starostwo Powiatowe w Węgorzewie

Realizacja: IDcom.pl