Kampania społeczna „Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI”

 (link otworzy duże zdjęcie)

Kampania „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI” prowadzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa ma na celu zwiększanie wiedzy obywateli  nt. istotności zakupu polskich produktów, co wpływa pozytywnie oraz chroni polską gospodarkę i miejsca pracy, szczególnie w tak trudnym czasie jak pandemia koronawirusa.

Działania mają na celu uświadomienie społeczeństwu, że kupując polskie produkty, wpieramy naszych przedsiębiorców- rolników i producentów, a nasze decyzje zakupowe maja ogromne znaczenie dla krajowej gospodarki. Oszacowano, że gdyby Polacy zmienili swoje przyzwyczajenia i nabywali przynajmniej o 1% więcej produktów polskich, w krajowej gospodarce pozostałoby ponad 6,6 mld zł rocznie. Zachęcamy więc konsumentów do świadomych zakupów.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowało zasady stosowania w znakowaniu żywności informacji PRODUKT POLSKI. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące oznaczenia PRODUKT POLSKI i nie tylko znajdą Państwo pod adresem  https://www.gov.pl/web/rolnictwo/produkt-polski  oraz https://www.polskasmakuje.pl/produkt-polski

Opublikowano: 26 maja 2020 08:34

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 107

Starostwo Powiatowe w Węgorzewie

Realizacja: IDcom.pl