Uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego

26 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Radziejach. Podczas uroczystości Pani Marzenna Supranowicz – Starosta Węgorzewski wręczyła nagrody uczestnikom konkursu plastycznego,  nawiązującego tematycznie do zasobów rybactwa, rybołówstwa, akwakultury, w tym zachowania cennych gatunków ryb słodkowodnych oraz ochrony środowiska, zorganizowanego i przeprowadzonego przez Szkołę on-line, dla operacji „Budowa chodnika w miejscowości Olszewo Węgorzewskie oraz rozbudowa chodnika w pasie drogi powiatowej nr 1799N, ul. Węgorzewska w miejscowości Radzieje”, dofinansowanej w ramach Programu „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020. Prace plastyczne wykonane przez uczniów zostaną utrwalone na pamiątkowej tablicy związanej z dofinansowaną inwestycją rozbudowy chodnika w Radziejach.

Przedsięwzięcie, w części dotyczącej miejscowości Radzieje przy ul. Węgorzewskiej, obejmuje rozbudowę 130 mb. chodnika. W miejscu istniejącego w stanie zanikowym odcinka chodnika o nawierzchni asfaltowej o szer. 1,2 m, zostanie wykonany chodnik z kostki brukowej betonowej o szer. 1,4 m i gr. 6 cm wraz z 4 zjazdami indywidualnymi do posesji. Dodatkowo zamierzenie obejmuje wykonanie „aktywnego” przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Radziejach.

Organizacja konkursu plastycznego przyczyniła się do osiągnięcia wskaźnika – liczba zorganizowanych wydarzeń w oparciu o szlaki piesze, rowerowe, edukacyjne.

Serdeczne podziękowania kadrze Szkoły Podstawowej w Radziejach za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu oraz uczniom za udział w wydarzeniu.

Opublikowano: 30 czerwca 2020 08:22

Realizacja: IDcom.pl