Otwarte Mistrzostwa Wyciskania Sztangi o Puchar FitCity Węgorzewo „SREBRNA SZTANGA”

25 lipca br. w Ośrodku Piękny Brzeg w Węgorzewie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wyciskania Sztangi  o Puchar FitCity Węgorzewo „SREBRNA SZTANGA”. Organizatorem w/w wydarzenia był IKS- INTEGRACJA- CANON Integracyjny Klub Podnoszenia Ciężarów w Gizycku, WAKE UP CLUB Węgorzewo oraz UKS TYTAN Giżycko, natomiast współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, Urząd Miejski w Węgorzewie oraz Ośrodek Piękny Brzeg.

Celem zawodów była m.in. popularyzacja sportów siłowych wśród młodzieży, dorosłych oraz osób niepełnosprawnych, a także propagowanie i upowszechnianie aktywności ruchowej jako formy zdrowego stylu życia. Ważnym aspektem była integracja lokalnej społeczności.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wagowych jeśli chodzi o kobiety oraz w dziewięciu w przypadku mężczyzn. Zawody przeprowadzono również w oparciu o kategorie wiekowe tj.: Juniorka- Junior 18-23 lat, OPEN – Seniorka, Senior 24-44 lat, MASTERS 45-55 lat; +56 lat, OPEN Niepełnosprawni i Służby mundurowe, OPEN Drużynowo.

Udział w zawodach wzięło 62 uczestników, każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i koszulkę.

Sędzią podczas zawodów był Dominik Golak EŁK, Waldemar Nol OSTROŁĘKA oraz Krzysztof Głombowicz Spiker, natomiast sekretarzem Anna Adamczyk oraz Tomasz Burba.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Samorząd Powiatu Węgorzewskiego. Przekazano również materiały promocyjne dla uczestników biorących udział w/w wydarzeniu.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.

W załączeniu zdjęcia oraz oficjalny protokół z wynikami poszczególnych uczestników.

Opublikowano: 29 lipca 2020 09:03

Realizacja: IDcom.pl