XIII Mistrzostwa WP w Wędkarstwie Spławikowym – V Mistrzostwa PDZ w Wędkarstwie Spławikowym przeszły do historii.

Węgorzewski 11 Mazurski Pułk Artylerii  oraz Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne Węgorapa  byli organizatorami XIII Mistrzostw  Wojska Polskiego – V Mistrzostw  16 PDZ w Wędkarstwie Spławikowym. Pod czujnym okiem Sędziego Głównego – p. Tadeusza Potasińskiego 93 wędkarzy  walczyło  o   tytuły indywidualnego i drużynowego Mistrza WP na 2020 rok i puchar ufundowany przez Szefa Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Marka Sokołowskiego.W dwudniowych zawodach zorganizowanych 12-13 września br. uczestniczyli najlepsi wędkarze ze środowiska wojskowego.

Fundatorami pucharów  byli: Starosta Węgorzewski Marzenna Supranowicz, Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski  oraz dowódca 11 MPA, płk Mariusz Majerski.

Samorząd Powiatu Węgorzewskiego ufundował również pamiątkowe gadżety reklamowe dla wszystkich uczestnikow zawodów wędkarskich.

Nagrody rzeczowe ufundowali firmy  wędkarskie: JAXON, STIILL, EXPERT, Gospodarstwo Rybackie Suwałki.

Po zakonczeniu zawodów puchary i nagrody  wręczali: pani Lidia Czerniewicz - zastępca Burmistrza Węgorzewa,  pan Mariusz Fatyga - wicestarosta węgorzewski, ppłk Mariusz Kowalski  w imieniu dowódcy 11 MPA.  Wsparcia finansowego  udzieliła Gmina Węgorzewo.

Wyniki zawodów przedstawiaja sie następujaco:

1. Najlepsza kobieta – kpr. Patrycja NADACHEWICZ
  2. Mistrzostwa 16 PDZ – drużynowo
    1. 11 Mazurski Pułk Artylerii im. gen. J. Bema Węgorzewo 2 (kpr. Mariusz BANACH st. szer. Adam KALENIK szer. Radosław PLAŻUK )
    2. 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej Braniewo (szer. Karol KONONOWICZ mł. chor. Piotr JANKIEWICZ , st. kpr. Paweł TOMCZAK)
    3. 2. Ośrodek Radioelektroniczny Przasnysz (ppłk rez. Robert BAKUŁA szer. Artur URBANOWSKI, mł. chor. Adam KRYSZCZAK)
    4. Mistrzostwa 16  PDZ – Indywidualnie
      1. st. szer. Krzysztof SZYMSKI (20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana)
      2. st. szer. Kamil CHMIEL ( 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana)
      3. st. szer. Adam KALENIK (11 Mazurski Pułk Artylerii)
      4. Mistrzostwa Wojska Polskiego  - drużynowo
        1. LITPOLUKRBRIG Litewsko - Polsko - Ukraińska Brygada Lublin   ( st. chor. sztab. Grzegorz GRODEK, kpt. Igor PLIS (Ukraina) st. szer. Rafał BUŁDIN)