Festyn Letnio – Jesienny w Domu Pomocy Społecznej w Węgorzewie

W dniu 22 września 2020 r. w Domu Pomocy Społecznej w Węgorzewie odbył się Festyn Letnio – Jesienny. W programie imprezy znalazły się występy artystyczne oraz zabawy i konkursy o tematyce odchodzącego lata i rozpoczynającej się jesieni. Piękna pogoda, dobry humor mieszkańców i zaangażowanie pracowników pozwoliły na spędzenie czasu w miłej, przyjaznej atmosferze i chociaż chwilowe oderwanie się od trudnej sytuacji w jakiej znajdują się obecnie domy pomocy społecznej i ich mieszkańcy. Festyn skierowany był wyłącznie do mieszkańców Domu, ponieważ, w związku z epidemią wirusa Covid – 19 ograniczamy kontakty z osobami z poza Domu. Festyn Letnio – Jesienny był jednym z elementów projektu socjalnego realizowanego w DPS pt. „Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą”.

W związku z ograniczoną możliwością zapewnienia mieszkańcom rozrywek czy zajęć poza Domem podjęliśmy działania w celu wzbogacenia oferty terapeutycznej na miejscu. W ramach projektu socjalnego realizowane są również inne działania tematycznie związane z końcem lata i początkiem jesieni takie jak: warsztaty z wykorzystaniem kasztanów i żołędzi (jesienna biżuteria i ozdoby), robienie zdjęć ukazujących zmieniające się barwy w DPS, które zakończą się wystawą fotografii, jesienne prace porządkowe oraz zbieranie kasztanów i żołędzi w celu przekazania leśnikom do paśników dla zwierząt.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom Domu Pomocy Społecznej za ogromne zaangażowanie w podjęte działania.

Monika Józefowicz-Pilch
Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Węgorzewie