Inne: impreza dla rodziców z dziećmi

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2018 od: 00:01 do 23:59
Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
Węgorzewo, Pozezdrze, Radzieje, Perły, Więcki, Węgorzewskie Centrum Kultury
26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku datki zebrane podczas tej największej w Polsce kwesty przeznaczone zostaną na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków.


 

Puszki gotowe, rekrutacja wolontariuszy, których 14 stycznia spotkamy na ulicach, już zamknięta. Do węgorzewskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgłosiło się 36 osób, głównie uczniowie z węgorzewskich szkół oraz z Pozezdrza, Pereł, Radziej i Więcek.


 

Przypomnijmy: 26. finał WOŚP dedykowany jest noworodkom (zbiórka na rzecz wyrównywania szans w ich leczeniu). Jak zawsze czeka nas uliczna kwesta i spotkanie przy muzyce. Już wiadomo, że o godz. 16.00 w Węgorzewskim Centrum Kultury odbędzie się koncert (w planach występ laureatów konkursu piosenki retro I tak się trudno rozstać, który odbył się w WCK 24 listopada, usłyszymy także orkiestrę Small Band i zespół Planeta Małp) i licytacja gadżetów. Na zakończenie koncertu, ok. godz. 18.00, Węgorzewo puści "światełko do nieba".


 

Sztab WOŚP w Węgorzewie

 

Węgorzewskie Centrum Kultury
ul. Gen. J. Bema 14, 11-600 Węgorzewo,
e-mail: wck@wegorzewo.pl
tel.: 87 427 26 41 (Marta Korbus)

 

Strona WOŚP: https://www.wosp.org.pl/

 


 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w powiecie węgorzewskim podczas finału WOŚP zebraliśmy ponad 22100 zł. Czy uda nam się zebrać tyle samo lub więcej? Mamy nadzieję, że tak. Każda złotówka jest ważna, bo ważny jest cel. Neonatologii dedykowanych było już siedem Finałów WOŚP. Po raz ostatni ta dziedzina była kompleksowo wspierana przez Fundację WOŚP po 21. Finale (styczeń 2013 roku). Od tego czasu mija już 5 lat, a to w świecie medycyny długi czas.


 

Dotychczas dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.


W efekcie 26. Finału WOŚP planowane są zakupy dla oddziałów podstawowych (tzw. oddziały I oraz II stopnia referencyjności). Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

(źródło: https://www.wosp.org.pl/final/26-final)


(źródło: http://wegorzewo.pl/wydarzenia/wydarzenie/4530/26_final_wielkiej_orkiestry_swiatecznej_pomocy)

Starostwo Powiatowe w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-jst.pl